Šály dámske a pánske z Kašmíru

Dámske a pánske šály z Kašmíru

Dotyk luxusu, ktorý si zaslúžime všetci - to sú kašmírové šály, ktoré si jednoducho zamilujete! Sú inšpirované ďalekým Orientom a budú štýlovým doplnkom pre každého. Kašmír je láska na prvý dotyk.

Kašmírová vlna je jednou z najluxusnejších a najdrahších prírodných textílií. Pre svoje úžitkové a estetické vlastnosti patrí zároveň medzi tie najžiadanejšie. Dámske a pánske šály z kašmírovej vlny sú veľmi jemné, mäkké, príjemné na dotyk i nosenie.

Pocítite pri ňom delikátnu jemnosť, úžasnú hebkosť a hrejivosť - veľmi rýchlo zistíte, že v rukách držíte niečo výnimočné.

Šál je určený a vhodný na celoročné nosenie. Vlna, ktorá sa používa pri výrobe šálov sa získava zo zvierat žijúcich vo vysokých nadmorských výškach. Vyznačuje sa vysokou hrejivosťou a zároveň svojou jemnosťou.

Kašmír bol za neobyčajne kvalitný materiál považovaný už v dávnych časoch, keď získal prezývku „fiber for kings", vo voľnom preklade „vlákno kráľov". Dnes už však nemusíte byť kráľom, aby ste si mohli užiť luxusný dotyk kašmíru na vlastnej koži.

Šály z vlny vynikajúco chránia pred chladom v zimných mesiacoch, naopak v prechodnom období a letných mesiacoch príjemne chladia. Vďaka svojej jemnosti a nádhernému vzoru sú šály vynikajúcim elegantným doplnkom slávnostného odevu, aj bežného oblečenia.

Ako sa kašmír získava?

Kašmírová vlna sa získava vyčesávaním podsady (spodnej vrstvy srsti) kašmírskej kozy. Toto mimoriadne odolné plemeno žije na náhorných plošinách v Číne a Mongolsku. Podsada kašmírskych kôz je jemná, hustá a výborne chráni pred mrazmi, ktoré klesajú až na -40 °C. Ojedinelé klimatické podmienky sú dôvodom výnimočných vlastností kašmírových vlákien.

Surový kašmír, ktorý sa získava vyčesávaním podsady v jarných a letných mesiacoch, prechádza dlhým procesom ručného spracovania, ktorého výsledkom je kašmírová priadza z ktorej sa tkajú šály.

Prečo práve Kašmír?

Aj keď má táto prírodná tkanina historické korene v Nepále, Mongolsku a Číne, volá sa práve po Kašmíre. Dôvod je ten, že práve v Kašmíre sa začali tkať prvé nádherné šály z kašmíru. Doviezli ho sem obchodníci, ktorí putovali po Hodvábnej ceste z Číny.

Práca kašmírskych tkáčov a majstrov bola oceňovaná po celom svete a doteraz sú najkvalitnejšie šály dovezené práve z tejto krajiny.

Kani Jamavar šály z Kašmíru

Exkluzívne Kani Jamavar šály sú vyrobené z jemnej vlny priamo v Kašmíre v malých rodinách, ktoré sa výrobe týchto Kani šálov venujú už celé generácie. Sú to zruční odborníci a výroba šálov je pre nich remeslo a živobytie. Kani šály sú vyrobené ručne z jemnej vlny. Pri výrobe Kani šálov sa používajú ihly vyrobené z trstiny alebo dreva.

Kani Jamavar sú obľúbené tradičné kašmírske vlnené šály. Z lícovej strany je na podklade votkaný krásny jemný mnohofarebný vzor s kvetinovým a ornamentálnym motívom rôznych farieb, ktorých kombináciou opticky vzniká mnoho rôznych odtieňov týchto farieb. Teplý, elegantný, dekoratívne a luxusne pôsobiaci vlnený šál.

Šál je vhodný na celoročné nosenie. Vlna sa získava zo zvierat žijúcich vo vysokých nadmorských výškach. Vyznačuje sa vysokou hrejivosťou. Vynikajúco chráni pred chladom v zimných mesiacoch, naopak v prechodnom období a letných mesiacoch príjemne chladí.

Vďaka svojej jemnosti a nádhernému tkanému vzoru je vynikajúcim elegantným doplnkom slávnostného odevu, aj bežného oblečenia. Kani šály sú určené primárne pre dámy, ale v obľube ich majú aj páni práve vďaka ich nádhernému elegantnému vzoru.