Arganový olej kulinársky a kozmetický

Arganový olej kozmetický a argánový olej kulinársky Orient House

Arganový olej je 100% prírodný extra panenský bio olej, ktorý je v Maroku lisovaný z výberových plodov orecha Arganu. Je to mimoriadne vzácny bio olej bez konzervantov.

V Marockom arganovom oleji sa nachádza vysoké množstvo vitamínom a látok, ktoré prispievajú k ochrane pokožky celého tela a organizmu. Kvôli jeho silným regeneračným, liečebným, protizápalovým a antibakteriálnym účinkom sa arganovému oleju hovorí aj tekuté zlato, alebo marocké zlato.

Berberi a miestny obyvatelia Maroka používajú práve čistý arganový olej už po celé stáročia pri varení, liečení, na kozmetické účely, starostlivosť o pleť, vlasy, nechty a ako náhradu väčšiny kozmetických prípravkov a krémov.

Bio arganový olej Argavel od rodinnej firmy Orient House obsahuje 80% esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, najmä Omega 9 a Omega 6. Prírodný bio olej z Maroka má niekoľkonásobne vyšší antioxidačný potenciál ako olivový olej, ktorý sa používa aj v kozmetike. Arganový olej obsahuje karotenoidy, fytosteroly a skvalen.

Účinky arganového oleja

Kozmetický bio arganový olej môže výrazne zlepšovať regeneráciu buniek, pomáhať proti infekciám, nachladeniu, zmierňovať zápaly, stimulovať krvný obeh a arganový olej priamo z Maroka veľmi priaznivo pôsobi aj na Vašu pokožku a vlasy. Vlasy sú po použití oleja jemné a pleť je výrzane hydratovaná.

Arganový olej, ktorý sa vyrába priamo v Maroku sa vyznačuje aj nezvyčajne vysokým množstvom vitamínov A, E a F. Mohli by sme povedať, že takmer "zázračné" účinky tohto výlučne organického produktu prispievajú k vášmu dobrému zdraviu a ochrane pokožky pred škodlivými vplyvmi znečisteného životného prostredia a dnešnej hektickej doby.

Svojím zložením a chuťou je 100% arganový olej nezastupiteľný aj v gastronómií. Kulinársky arganový olej dodáva jedlám jemnú orechovo-sladkastú chuť. Má krásnu orechovú vôňu a používa sa ako prídavok do studenej kuchyne, aby sa varením neznížila prítomnosť vitamínom a účinných látok v oleji.

Výroba arganového oleja v Maroku

100% arganový olej, ktorý pre vás dováža rodinná firma Orient House priamo z Maroka sa podľa spôsobu výroby delí na dva základné druhy: kozmetický a potravinársky. Tieto dva druhy bio arganového oleja sa vyrábajú odlišným spôsobom a líšia sa od seba okrem spôsobu výroby aj vôňou, sfarbením, použitím a mierne aj obsahom účinných látok.

Arganový olej kozmetický je vyrobený lisovaním za studena, z výberových plodov stromu argania spinosa. Po vylisovaní sa olej filtruje minimálne tri krát cez bio filtre, čo zabezpečuje kvalitu a čistotu oleja.

Arganový olej potravinársky je vyrobený z výberových plodov stromu argania spinosa, ktoré sa musia pred lisovaním v krátkosti opražiť, aby sa zjemnila veľmi horká až nepríjemná chuť orechov a následne sa lisuje za studena. Po vylisovaní sa filtruje dva krát cez bio filtre. Olej je určený na vnútorné použitie.

100% bio oleje sú tie najkvalitnejšie prírodné produkty, ktoré používame pri starostlivosti o naše vlasy, pleť nechty, pokožku a celý organizmus a výborne nahrádzajú mnohé kozmetické prípravky čím nám často šetria okrem pleti aj našu peňaženku.

arganový olej potravinársky

Niektoré vitamíny v argánovom oleji

  • prírodný vitamín E - alfa-tokoferol - vitamín rozpustný v tukoch. Je silný antioxidant, chráni pred pôsobením voľných radikálov, pomáha udržovať v pokožke optimálnu hladinu esenciálnych mastných kyselín a vitamínu A. Výrazne znižuje vznik zápalov a zjazvenia. Bio arganový olej obsahuje 2-3 násobok prírodného vitamín E, než akýkoľvek iný prírodný zdroj,
  • prírodné karotenoidy - rastlinné pigmenty rozpustné v tukoch, chrániace oči a kožu pred UV žiarením a pôsobením voľných radikálov. 
  • nenasýtené mastné kyseliny - človek ich získava len prostredníctvom stravy alebo kože. Sú to stavebné látky potrebné k dobrému fungovaniu bunkových membrán, sú dôležité pre udržanie zdravej pokožky a zabraňujú strate vlhkosti a predčasnému starnutiu.
  • prírodné fenoly a fenolové kyseliny
  • squalene

Zloženie arganového oleja potravinárskeho

argánový olej

UPOZORNENIE:

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto podľa tohto nariadenia nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených.

Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch.

Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov.